Klor pompası

   Klor pompası kullanım alanı çok yaygındır. İçme suyu ve proses suyu dezenfeksiyonu için hazırlanan sodyum hipoklorit çözeltisi, içme suyu dezenfeksiyonu uygulamalarına uygun kalsiyum hipoklorit çözeltilerinin dozlanması için; havuz suyu dezenfeksiyonu için tercih edilen diklor çözeltilerinin dozlanması amacıyla klor dozaj pompaları kullanılmaktadır. Ekonef Su Arıtma firması, ihtiyaç doğrultusunda en doğru klor pompasını, fiyat ve kalite endeksini ön planda tutarak sunmaktadır. Talebe ve ihtiyaca bağlı olarak manuel dozaj pompası, hattan geçen su hacmine bağlı olarak dozlama yapan volümetrik dozaj pompası, sudaki bakiye klor miktarını ölçerek istenilen set noktasına ve sudaki bakiye klor miktarına bağlı olarak dozajlama yapan tam otomatik ORP kontrollü klor dozaj pompası olmak üzere bir çok klor dozaj pompası Ekonef Su Arıtma tarafından temin edilmektedir.
   Klor dozaj pompası seçimi yaparken, klor dozlama yapılacak suyun günlük ve saatlik miktarı (debi); klor dozajlaması yapılacak hattaki basınç değerleri bilinmelidir. Klor dozajını farklı noktalardan yapmak mümkündür. Klor dozajını, su deposuna giden su boru hattına, su deposuna veya su deposu mevcut değil ise herhangi bir su deposu mevcut değil ise direk hatta yapmak mümkündür. Klor dozlaması yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör yeterli bekleme süresini sağlamaktır. Dozajlanan klorun gerekli dezenfeksiyonu sağlaması ve mikropları öldürmesi için belirli bir bekleme süresi ihtiyacı vardır. Klorla işlemi yapılırken TS266 gereği içme sularında 0,3-0,6 ppm klor istenmektedir. Havuzlarda ise Sağlık Bakanlığı tarafından 1-3 ppm klor istenmektedir.
   Bazı durumlarda şebeke klor pompası montajı yapılacak yerde şebeke elektriği bulunmamaktadır. Böyle durumlarda elektriksiz klor pompası kullanılmaktadır. Bunun için 12 volt klor pompası, güneş paneli, akü, elektrik panosu ve klor tankı bir araya getirilerek bir paket oluşturulur. Klor dozaj pompalarının manuel model, volumetrik model, tam otomatik - ORP kontrollü olanları mevcuttur.

 aqua hc100
AQUA HC 100 KLOR DOZAJ POMPASI
Bir çok kimyasal dozlaması için tercih edilir,
5 L/saat - 8 bar ile geniş bir uygulama alanına hitap eder,
Debisi ayarlanabilir,
İstenilen atım sayısına göre kloru depoya veya su hattına enjekte etmek mümkündür,
Tek tuşla kapasite %20'ye düşürülebilmekte, ayrıca %0-100 ayar düğmesi hassas ayar yapmaya imkan tanımaktadır,
Toplu çekvalfler,
IP 65 koruma sınıfı,
Ürüne ait CE ve ISO belgeleri bulunmaktadır.
 
 orp kontrollü dozaj pompası
AQUA HC 797 RX - ORP (Redox) SENSÖRLÜ OTOMATİK KLORLAMA CİHAZI

Su deposundaki klor miktarını ORP (Redox) sensörü aracılığıyla ölçerek, suda istenilen klor seviyesine göre klor dozlar ve durur,
Mikroprosesör teknolojisi,
0-999 mV ölçüm aralığı
5 L/saat - 8 bar kapasite ile geniş bir uygulama alanına hitap eder,
IP 65 koruma sınıfı,
Ürüne ait CE ve ISO belgeleri bulunmaktadır. 
 volumetrik kimyasal dozaj pompası        
AQUA HC 797 P-I - VOLUMETRİK KİMYASAL DOZAJ POMPASI
Hattın çapına göre takılan ve belirli su debisinde sinyal veren sayaç yardımıyla gerekli sayıda kimyasal dozlayan kimyasal dozaj pompası,
Mikroprosesör teknolojisi,
0-999 mV ölçüm aralığı
 4 L/saat - 10 bar kapasite ile geniş bir uygulama alanına hitap eder,
IP 65 koruma sınıfı,
Talebe bağlı düşük kimyasal seviye sensörü,
Ürüne ait CE ve ISO belgeleri bulunmaktadır. 

/ ANASAYFAYA DÖN /KLORLAMA CİHAZI VE KLORLAMA CİHAZI TAMİRATI
--------------------
KLOR POMPASI
------------------
UCUZ FİYAT GARANTİSİ
%100 İTALYAN
-------------------
ÇİFT AYAR DÜĞMESİ
DEBİ AYARLI
YEDEK PARÇA GARANTİSİ
-------------

AYRINTILI BİLGİ İÇİN
(0216) 392 92 97