Karbon Filtresi - Otomatik

  Tam otomatik aktif karbon filtresi, suda bulunan organik maddeleri, suda bulunan klorun tat ve kokusunu, belirli bir seviyede ağır metal giderimini sağlamak amacıyla kullanılır.

   Kapasiteler düşük olduğunda filtre kabı içerisine konulan aktif karbon kartuş filtreler kullanılırken, kapasiteler arttığında tam otomatik karbon filtreler tercih edilmektedir. Aktif karbon minerallerinden hindistan cevizi kabuğundan yapılan granül aktif karbon tercih edilmektedir. Adsorpsiyon kapasitesinin yüksek oluşu, coco bazlı granül aktif karbonun yüzey alanının yüksek oluşundandır. Yüksek yüzey alanı ise filtrasyon kapasitesini arttırmaktadır.

   Tam otomatik karbon filtre sisteminde mineraller bir tank içerisine yerleştirilir ve bu tank yeterli basınca dayanmalıdır. Aksi durumda mineral tankı patlama sorunları ile sık sık karşılaşılmaktadır. Mineral tankı büyüklüğü doğru seçilmelidir ki yüksek hızla yapılan filtrasyon verimi düşürmesin. Ayrıca kullanılacak otomatik valf yeterli kalitede olmalıdır. Otomatik valf kalitesi ise minerallerin tekrar rejenere edilebilme kalitesini belirlemektedir.

KULLANIM ALANLARI: Gıda, kimya, turizm, hayvancılık, evsel veya içme suyu amaçlı su arıtma.

FAYDASI : Özellikle dezenfektan olarak kullanılan klorun sudan uzaklaştırılması amacıyla kullanılır. Ayrıca suda bulunan kötü tad, kötü koku ve organik maddenin gideriminde kullanılır.

İLGİLİ ÜRÜNLER: Aktif karbon minerali, karbon filtre kartuş, klor, otomatik filtre valfi, mineral tankı.

  otomatik karbon filtresiKLORLAMA CİHAZI VE KLORLAMA CİHAZI TAMİRATI
--------------------
KLOR POMPASI
------------------
UCUZ FİYAT GARANTİSİ
%100 İTALYAN
-------------------
ÇİFT AYAR DÜĞMESİ
DEBİ AYARLI
YEDEK PARÇA GARANTİSİ
-------------

AYRINTILI BİLGİ İÇİN
(0216) 392 92 97