MEMBRAN - İçme Suyu

Ters osmoz sistemlerinde bulunan membranlar belirli bir süre sonra performansların kayıplar oluşur. Bazı durumlarda bu membranlar tıkanarak su vermez iken, bazı durumlarda ise yeterince saflaştırma işlemini gerçekleştiremezler.

Tezgah altı su arıtma sistemlerinde kullanılan membranlar 75 galon veya 100 membran 75 gpd galon şeklinde adlandırılırlar. Aynı membran kılıfı içerisine yerleştirilirler. Tıkandıklarında su vermezler veya ön filtrelerin yeterince değiştirilmemeleri durumunda klor kaçakları olması durumunda membran delinir ve işlevini yitirir. Bu nedenle tezgahlatı arıtma sistemlerindeki spun filtre, aktif karbon filtre düzenli olarak değiştirilmelidir. membran 40X40Endüstriyel osmoz membranlarının yıkama işlemi yapılarak kurtarılması mümkündür. Ancak bazı durumlarda membranları yıkayarak kurtarmak mümkün olmamaktadır. Membran öncesi konumlandırılan yüksek basınç pompasının basıncına göre iki ana grup membran kullanılmaktadır. Bunlar yüksek basınç membran ve düşük basınç membrandır. Ayrıca büyüklüklerine göre de membranlar adlandırılırlar. 40x40 adlandırılan membranların çağı 4'' ve boyları da   40''dir.  Ayrıca 80x40 membran olarak adlandırılan ters osmoz membranlarının çapı 8'' ve boyu ise 40''dir.

Ekonef su arıtma firması olarak çeşitli markalarda ters osmoz membranı temini, membran kılıfı temini, membran performansını arttırmak amacıyla kullanılan antiskalant temini, membran kılıfı kapağı temini gerçekleştirilmektedir.

//ANASAYFA//

KLORLAMA CİHAZI VE KLORLAMA CİHAZI TAMİRATI
--------------------
KLOR POMPASI
------------------
UCUZ FİYAT GARANTİSİ
%100 İTALYAN
-------------------
ÇİFT AYAR DÜĞMESİ
DEBİ AYARLI
YEDEK PARÇA GARANTİSİ
-------------

AYRINTILI BİLGİ İÇİN
(0216) 392 92 97